Tutaj powinien być opis

Sukcesy krokowskiej podstawówki w Unihokeja

Sukcesy krokowskiej podstawówki w Unihokeja

 

            W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie rywalizowali w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeja.  W zawodach powiatowych rywalizowały najpierw dziewczęta rocznika 2005 i młodsze, a następnego dnia chłopcy w tym samym roczniku. Rozgrywki odbywały się na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Starzynie. Wśród dziewcząt rywalizowało 5 zespołów, a ostatecznie nasze zawodniczki zajęły 2 miejsce ustępując jedynie gospodarzą zawodów. Nasza drużyna złożona była z zawodniczek rocznika młodszego tj. 2006 dlatego miejsce na podium należy odbierać pozytywnie.

            Rozgrywki chłopców przeprowadzone zostały z podziałem na dwie grupy. Nasz zespół po wygraniu wysoko obu spotkań w grupie awansował do finału, w którym zmierzył się z zespołem z Żarnowca. Mimo dużej przewagi i stwarzaniu wielu dogodnych sytuacji, w tym podyktowania trzech rzutów karnych dla naszego zespołu, wynik końcowy to jedynie 2:1 na naszą korzyść. Już następnego dnia krokowska podstawówka reprezentowała powiat na półfinale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Rumi. Spisali się tam wyśmienicie zajmując drugie miejsce, ulegając jedynie gospodarzą imprezy. Po emocjonujących pojedynkach oraz serii rzutów karnych decydujących o kolejności końcowej, powtórzyli sukces z ubiegłego roku. Wynik jest tym cenniejszy, że nasi zawodnicy grają w unihokej okazjonalnie, jedynie na lekcjach w-f, a przyszło im się mierzyć z zespołami ligowymi.

            Dziękuję wszystkim uczniom Naszej Szkoły, którzy uczestniczyli w sportowej rywalizacji, rodzicom za zgodę na udział ich dzieci, organizatorom za świetną imprezę. Za udział w zawodach przyznawane są punkty do rankingu na Najlepszego Sportowca Szkoły oraz Najbardziej Usportowioną Klasę.