Na terenie Gminy Krokowa rozciąga sie 18,5 km pięknych, szerokich, piaszczystych plaż. Co roku ciepły piasek przyciąga tysiące plażowiczów oraz amatorów pieszych wędrówek brzegiem morza. My polecamy też spacery plażą poza sezonem, gdy kilometry plaży należą tylko do nas a widoki są niezapomniane.

Plaża w Dębkach zdecydowanie należy do czołówki najpiękniejszych w naszym kraju. To, co ją wyróżnia, to bardzo szeroka plaża o jasnym, drobnym piasku. Od zabudowań plażę dzieli 300 – metrowy odcinek lasu oraz niewysokie wydmy. Słynie także z plaży naturystów, która znajduje się za rzeką Piaśnicą i ciągnie się przez kilka kilometrów w kierunku Białogóry. Jeżeli dla kogoś woda w Bałtyku jest zbyt zimna, to może wykąpać się w rzece, której temperatura jest o kilka stopni wyższa. Ciekawostką jest, że Piaśnica wpływa do morza, a położenie jej ujścia ciągle się zmienia. Na plaży w Dębkach wyznaczone zostały dwa kąpieliska strzeżone (przy wejściu nr 19 oraz 21) . Na miejscu można wypożyczyć sprzęt wodny i plażowy oraz posilić się i ugasić pragnienie w jednym z punków gastronomicznych.

 plaza_debki3jpg [300x201] Plaża w Dębkach [300x200]

Plaża w Dębkach [300x225] Plaża w Dębkach [300x225]

Zimowa plaża w Dębkach [300x169] Zimowa plaża w Dębkach [300x169]

Plaża w Dębkach [300x169] Rybaczówka przy wejściu na plażę w Dębkach [300x200]

Białogóra jest jedną z ostatnich miejscowości nad polskim morzem, gdzie można się odciąć od zgiełku i tłumów turystów. Szeroka plaża otoczona pięknym gęstym lasem, to idealne otoczenie dla osób szukających wypoczynku i spokoju. W Białogórze oprócz turystycznej plaży znajdziemy dzikie plaże zwane również „końskimi plażami”. Kilkumetrowy spacer przez las i jesteśmy na wspaniałym odludziu, odcięci od kłębiących się na plażach parasoli i parawanów. Bez wątpienia najlepsze miejsce na rodzinne wakacje nad polskim morzem.

Zachód słońca na plaży w Białogórze [300x225]   Plaża w Białogórze [300x225]

Spokój i cisza na plaży w kwietniu [300x225]  Deptak w kwietniowym słońcu [300x225]

Wejście na plażę w Białogórze [300x200]   pasaz_w_bialogorzejpg [300x200]

Plaża i kąpielisko w Karwieńskich Błotach II znajduje się przy wejściu nr 11, plażowicze mają do dyspozycji 100 metrową szerokość plaży. Kąpielisko jest miejscem bezpiecznym – w sezonie letnim nad bezpieczeństwem osób przebywających na kąpielisku czuwają  ratownicy WOPR. Na miejscu znajdują się również punkty małej gastronomii i atrakcje dla najmłodszych. Miejsce to jest chętnie wybierane przez osoby lubiące spacery brzegiem morza  oraz miłośników „leżingu, plażingu i smażingu”.

 Plaża w Karwieńskich Błotach Drugich [300x169] Plaża w Karwieńskich Błotach Drugich [300x169]

Turystom, którzy wolą wypoczywać z dala od zgiełku i którym nie zależy na szumie fal, warto polecić plażę w Lubkowie nad Jeziorem Żarnowieckim. Plaża jest bardzo mała, jednak nie ma na niej tłoku. Nie jest bowiem jeszcze tak znana wśród turystów, chociaż niewątpliwie na to zasługuje. Bezpieczeństwa kąpiących strzeże tu dwóch ratowników. Ukształtowanie dna w jeziorze jest korzystne dla małych dzieci, nie ma zagrożenia, że kąpiący się nagle straci grunt pod nogami. Plaża znajduje się w niewielkiej zatoczce, jest więc osłonięta od północnych wiatrów. Dookoła jest dużo zieleni, a dodatkową atrakcją jest tu mający kilkanaście metrów długości pomost. Można również wypożyczyć sprzęt wodny. Warto skorzystać, bo podczas wyprawy po jeziorze można podziwiać wspaniałe widoki. Akwen jest bardzo duży, dlatego potocznie Jezioro Żarnowieckie jest nazywane „Kaszubskim Morzem”.

Plaża w Lubkowie nad Jez Żarnowieckim [300x225] Żaglówki na plaży w Lubkowie [300x198]

Zachód słońca na plaży w Lubkowie [300x225] Plaza i przystań żeglarska w Lubkowie [300x200]