Tutaj powinien być opis

KONKURS NA EKOLOGICZNE OZDOBY ŚWIĄTECZNE - WYNIKI


KONKURS NA EKOLOGICZNE OZDOBY ŚWIĄTECZNE

„Recyklingowe ozdoby świąteczne” pod takim hasłem po raz drugi Referat Gospodarki Odpadami
i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Krokowej  zorganizował konkurs  w dwóch kategoriach, dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Krokowa. Celem konkursu była promocja zachowań ekologicznych, w szczególności potrzeby prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
i ponownego wykorzystania surowców wtórnych.  Uczestnicy konkursu wykonali świąteczne ozdoby choinkowe dowolną techniką, w dowolnej formie z surowców wtórnych: gazet, pudełek kartonowych,  butelek po jogurtach, torebek foliowych, słomek do napojów, kubeczków, puszek po artykułach spożywczych, nakrętek po słoikach, drutu itp.

 
Łącznie do konkursu zgłoszonych zostało 28 prac:

SP Lubocino – 3

SP Sławoszyno – 10

SP Wierzchucino – 5

SP Żarnowiec – 10

spośród których wyłoniono następujących zwycięzców:

 

I kategoria (uczniowie z klas I-III szkół podstawowych):

1 MIEJSCE- Aleksandra Gołaszewska (kl. I) SP Żarnowiec

2 MIEJSCE- Paulina Milewczyk (kl. I) SP Sławoszyno

3 MIEJSCE- Anna Baran (kl. I) SP Żarnowiec

II kategoria (uczniowie z klas IV-VII szkół podstawowych):

1 MIEJSCE- Małgorzata Behmke (kl. IV) SP Żarnowiec

2 MIEJSCE- Natalia Radzigewska (kl. IV) SP Żarnowiec

3 MIEJSCE- Mateusz Reska (kl. V) SP Sławoszyno

 

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom nastąpi w poszczególnych placówkach szkół. Prace uczniów można podziwiać na choince znajdującej się  na I piętrze budynku Urzędu Gminy w Krokowej, gdzie zorganizowano wystawę.


Mamy nadzieję, że prace będą inspiracją do stworzenia w Państwa domach niezwykłego klimatu Świąt Bożego Narodzenia, a stare gazety, plastikowe opakowania lub puszki nie będą tylko zbędnymi odpadami, ale cennymi surowcami, z których przy odrobinie fantazji można wykonać niezwykłe świąteczne ozdoby.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i staranność w wykonaniu ekologicznych ozdób świątecznych. Gratulujemy pomysłowości i cieszymy się, że z taką chęcią i zaangażowaniem wzięli udział w konkursie.